Superkupa e Spanjës në Arabinë Saudite?

● Federata Spanjolle e Futbollit kërkon 30 milionë euro për 6 edicione, duke nisur që nga 2020-ta

Federata Spanjole në gjurmët e Serisë A: finalja e ardhshme e Superkupës mund të luhet në Arabinë Saudite, ku këtë vit u luajt finalja e Superkupës së Italisë, ndërmjet Milanit dhe Juventusit mes mijëra polemikave.

Sipas raporteve të “Marca”-s, edhe Federata Spanjolle e Futbollit është duke negociuar me qeverinë saudite për një marrëveshje, të bazuar në 30 milionë euro për gjashtë vjet, me kusht për të zhvilluar finalen e Superkupës së Spanjës në Arabi, duke filluar në viti 2020.

Negociatat janë ende në vazhdim dhe ende nuk ka marrëveshje midis palëve. Nuk do të ishte hera e parë që Superkupa spanjole do të luhej jashtë vendit, duke pasur parasysh se në verën e kaluar, ndeshja mes Barcelonës dhe Seviljes u zhvillua në Tanxher të Marokut.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!