Luftëtari “tris” fitoresh, shtanget Partizani

● Partizani-Luftëtari 1-3 (Duka 4’/Dunga 39’, 44’, 74’)

“Të kuqtë” e Partizanit e nisën mirë takimin ndaj Luftëtarit, por e mbyllën keq. Gjirokastritët treguan se duket ia kanë marrë dorën “demave”. Në harkun e pak ditëve, tri fitore radhazi, ndërmjet të cilave është edhe eliminimi në çerekfinale nga Kupa e Shqipërisë.

Në mbrëmjen e së shtunës në “Selman Stërmasi”, heroi i Luftëtarit ishte sulmuesi shtatlartë Ismael Dunga. Pasi kishte shënuar golin e eliminimit në Gjirokastër, mozambikasi shkëlqeu edhe në Tiranë, duke shënuar jo pak, por tri herë në portën e Hoxhës dhe befasuar Partizanin.

Me këtë fitore të çmuar Luftëtari arriti të shkëputet sërish në 7 pikë nga vendi i fundit që mbahet nga Kastrioti, ndërkohë që ka edhe 4 pikë më shumë se Tirana. Nga ana tjetër, Partizani mbetet sërish 9 pikë larg Kukësit, duke shpërdoruar një rast të mirë për t’iu afruar më tepër titullit.

Ja dhe episodet e golave:

4′ – Ka realizuar Duka, i ndihmuar edhe nga një devijim i Asanit. Gabon gjyqtari, pasi Asani ishte në pozicion jashtë loje. Megjithatë 1-0 për Partizanin! 

39′ – Sulmuesi shtatlartë Ismael Dunga, pas një aksioni mjaft të bukur nga e majta, gjuan dhe 1-1.

44’ – Përsëri Ismael Dunga shfaqet përballë Hoxhës dhe qetësi me një harkim e dërgon topin në rrjetë, 2-1 për Luftëtarin!

74′ – Dunga plotëson “trisin” me një supergol, alla-Ibrahimoviç, pas një pasimi të Filit.  Goli i tretë për të në këtë takim. 3-1 për Luftëtarin, rezultat që që nuk ndryshoi deri në përfundim të ndeshjes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!