Viarexho, trofeu i shkon Bolonjës…

Turneu i Viarexhos në Itali, për të rinjtë,(edicioni i 71 –të), ngjan me një mini-botëror klubesh. Shumë ekipe jo vetëm nga Italia, por dhe nga Europa e kontinente të tjerë, vërshojnë drejt “Apeninëve” për t’u sfiduar me njëra tjetrën.

Ndërkohë, sot ka mberritur finalja e madhe, e cila pati në terrenin e “Alberto Picco” të  Spezias dy skuadra italiane. Bolonja dhe Xhenoa, dhuruan emocione pafund, duke mbyllur 90’, 1-1, ndërkohë që për të mberritur te kupa, u desh të kalohej te shtesa e më pas te lotaria e penalltive. 

Finalja drithëruese nga pika e bardhë  i shkoi Bolonjës, e cila në fund të tyre, fitoi me rezultatin 7-6.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!