Hernandez, i Bajernit

Bajern Mynih godet në merkato. Gjigandët gjermanë, kanë zyrtarizuar blerjen  e Lukas Hernandez nga Atletiko e Madridit. Njoftimi vjen nga klubi i Bajern përmes rrjeteve sociale. Shifra 80 milion euro, me një afat kohor  prej 5 vitesh.

 Presidenti Uli Hënes, prej kohësh ka këmbëngulur të përforcojë bavarezët. Kryesisht në prapavijë dhe mesfushë. Afrimi i yjeve të tillë, përkthehet në lamtumirë për Boateng, Humels, apo Rafinja që  është në fund të kontratës.

Në bundesligen aktuale, Bajerni po lufton fort me Borusian e Dortmundit në betejën e titullit. Pas startit të dobët, dhe shkëputjes disa pikë nga kreu, tashmë bavarezët, kanë mbrritur Dortmundin duke bashkëryesuar.

Akordi me Hernandez, tregon se Bajern, punon paraprakisht në të gjithë frontet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!