Viali: Sampdoria? Pse jo…

Sampdoria e famshme e “Boshkov 1991”, shkëlqente nga klasi  i Mançinit e Vialit me shokë.  Por pas kaq vitesh, skuadra  nga Genova, duket se ka humbur shumë nga performanca e dikurshme dhe ngritja në nivele të larta konkuruese, mbetet një ëndërr. 

Megjithatë  është “Secolo XIX” i ditës së sotme që ka zbuluar se në planët e xhenovezëve, po thuren plane serioze. Me Xhampaolon në fund të kontrates, presidenti Masimo Ferrero, ka menduar t’i paraprijë situates dhe për të patur një ekip më dinjitoz, kreu i klubit i ka telefonuar një ish futbollisti të famshem si Xhanluka Viali, tashmë me profilin e teknikut.

“Sampd’oro” e dikurshme, ka mbetur në memorjën e të gjithëvë ndërkohë që Viali, parapëlqehet në masë nga shumë tifozë të skuadres. Kanë mbetur vetëm disa detaje ekonomikë mes klubit dhe Vialit, por dhe plani i një merkatoje cilësore në verë, pritet të marrin udhë në orët në vijim.

Viali, konsiderohet simbol i Samp, ndërsa mundësia që  54 vjeçari të marrë timonin e Sampdorias, kuotohet në maksimum. Aktualisht, Sampdoria gjëndet tri pikë larg zonës euro.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!