Maradona në këmbë, Federatë gënjeshtare

Maradona ngrihet mbi gjithçka dhe thumbon anembanë. Madje për Federaten Argjentinase të Futbollit, pas humbjes në miqësore të Argjentines  me Venezuelen, “Il pibe d’oro”, e ka dhe më rëndë.

58-vjeçari kampion bote me Argjentinen, ndalet dhe thotë: “Është budallallëk të mendosh fitoren. Skuadra nuk meriton fanellen. Ndihem argjentinas dhe më vjen shumë keq për popullin, i cili beson ende në gënjeshtrat e federatës argjentinase,”- u shpreh i ndinjuar sot Diego Armando Maradona.

Tashmë, pas tymnajes së radhes, pritet reagimi i federates nga Amerika e Jugut. Humbja në “Vanda Metropolitano” të Madridit me Venezuelen 1-3, edhe pse një test miqësor, ende nuk është kapërdirë… nga legjënda

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!