Kasijas, tifo për Realin dhe… Napolin

Iker Kasijas, portieri i famshëm i Real Madrid dhe kombëtares spanjole, aktualisht po kalon vitet e fundit të karrieres së tij me Porton. Që prej verës së vitit 2015, njeriu i ”kuadratit”, i është bashkuar “dragonjve” ndërsa më parë kishte fituar gjithçka me Realin dhe “furitë e kuqe”. 

Edhe këtë vit, Kasijas po ecën mjaft mirë, teksa ka ngritur në qiell Superkupën e Portugalisë dhe është në garë për titullin luzitan në vënd, si dhe për trofeun e Champions League. Por mjeshtri “punës”, ndërsa ka rekordin e 175 paraqitjeve në kompeticionin e Champions, ka tërhequr vëmendjen e  ambientit sportiv në mbarë botën, kur në Twitter, ka bërë një listë me skuadrat që ka në zemër.

Shtypi pranë klubit të Juventus, e ka marrë si provokim faktin që nga Italia, skuadra që tërheq legjenden spanjole, lidhet  me emrin e Napolit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!