Egnatia në duelin epik, Struga në Bratislavë

Nisi dje turi i parë paraeliminator i Ligës së Kampionëve të skuadrave shqiptare. Ballkani i Ilir Dajës u impenjua 1-2 ndaj maltezëve të Santa Koloma duke hedhur një hap të madh kualifikimi ndërsa Deçiç Tuzi i mund thellë nga uellsianët e Nju Saints 3-0.

Sot radha e debutimit të Egnatias në këtë kompeticion por dhe e Struga Trim&Lum. Rrogozhinasit do të përballen me dy takime me boshnjakët e Borac Banja Luka. Një skuadër e cila gjëndët në krahinën e Bosnjës me shumicë serbe.

Në anën tjetër, Struga në ndeshjen e parë, përballet në transfertë me Slovan Bratislavë.

Sot:

Borac Banja Luka-Egnatia 21:00

Slovan Bratislavë- Struga 19:00

Luajtur dje, vajtje:

UE Santa Koloma – Ballkani 1-2

Nju Saints-Deçiç Tuzi 3-0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!