Copa America/ Uruguai eleminon Brazilin,Kolumbia formalitet

Uruguai kalon Brazilin në ndeshjen e luajtur gjatë mengjesit të sotëm dhe shkon në gjysmëfinale të Kupës së Amerikës.

Mdeshja u shoqërua nga faza të nxehta mes dy rivaleve ndërsa pas barazimit pa gola në 120 minuta, bileta gjysmëfinale u zgjidh me penallti.

Kombëtarja e Bielsas (me një lojtar më pak në të 74′), fitoi 4-2 dhe gjen më tej Kolumbinë e cila shpartalloi më herët Panamanë 5:0.

Për Brazilin nga pika e bardhë gabuan Militao e Duglas Luiz. Gjysmëfinalja tjetër i përket çiftit Argjentinë-Kanada.Kjo ndeshje luhet më 10 korrik teksa Uruguai-Kolumbi më 11 korrik.

Finalja më 15 korrik në Majemi.

Çerekfinale, Kupa e Amerikës:

Kolumbi-Panama 5-0

Uruguai– Brazil 0-0 (4-2 penallti)/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!