Real fiton Champions-in e 15-të në …15 minuta

Finale në Wembley’: Dortmund- Real 0-2 (Karvajal 74′, Vinicius 83′)

Të gjithë në këmbë për ndeshjen e fundit të Toni Kros me gjermanin që la fushën i përqafuar në të 86′.Në vend të tij Luka Modriç, me rekordin e mbrëmjes 6 Liga Kampione të fituara…

Luan keq në pjesëne parë dhe nis të zgjohet në të dytën. Real Madrid merr rrugën për në Madrid me trofeun e 15-të të kompeticionit më të madh për klube në Europë.

Pjesa e parë foli totalisht për ekipin e verdhë të trajnerit Terziç, të cilët krijuan shumë raste të pastra shënimi, duke goditur edhe shtyllën, por i rikthyeri në portë, Kurtua, ishte ai i “vjetri”, më i miri në botë.

Pjesa e dytë ishte tjetër histori. Ajo foli më shumë për Realin, që arriti të shënonte 2 herë me Karvahal dhe Vinicius në minutat 74′ dhe 83′. Ky i fundit para ndeshjes u raportua se ishte me pakëz temperaturë… Më i miri në fushë për të bardhët numri 15, aq sa tituj ka fituar Reali (Valverde).

Immagine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!