Bejl mbështet Realin: E dua ende skuadrën, fiton 0-3

Te Reali para se nesër të zhvillojë finalen ndaj Dortmund për Champions finale, flasin se kur do të prezantohet Kilian Mbape (me gjasë 14 qershor) dhe frenojnë largimin e Rodrigos te PSG.

Mirpo vetëm pak orë para finales Dortmund- Real (nesër 21:00 në Londër) te Los Blancos një suport i madh i 14 herë kampionëve të europës i vjen nga një ish.

Uellsiani Garet Bejl i cili luajti një rol jetik fitoren e 10 dhe 11-të të Ligës së kampionëve me Realin foli sot për The Guardian teksa deklaroi se zemra e tij është ende merenge:

“Kam qenë atje për një kohë të gjatë. Unë ende i shikoj ndeshjet e Realit dhe kërkoj rezultatet e tyre. Ende e dua skuadrën, ende i mbështes ata, ashtu si kur isha i ri, pres që Madridi të ngrejë trofeun nesër.”/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!