Serie A jep verdiktet finale, ia del Empoli

Seria A luajti sot xhiron e fundit për sezonin 2023-2024. Në 18:00 dhe 20:45. Katër duelet e mbrëmjes, patën një fund dramatik për sa i përket mbijetesës në Serie A.

Empoli i (Ismajli, Berisha, Stiven Shpendi luajë me këtë skuadër), arriti të shmangte rënien nga Serie A, teksa mundi në shtesë Romën 2-1.

Ndërkohë që Frozinone thyhet në shtëpi nga Udineze e Kanavaros 0-1 dhe sezonin e ardhshëm do të garojë në Serinë B. Më herët ishin rrëzuar edhe Sasuolo dhe Salernitana.

Ndërkaq për t’u rekuepruar ndeshja Atalanta- Fiorentina.

Serie A, java e 38-të:

Empoli- Roma 2-1

Frozinone- Udineze 0-1

Verona- Inter 2-2

Lacio- Sasuolo 1-1

Atalanta- Torino 3-0

Napoli- Leçe 0-0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!