Femra/ Barcelona fiton Champions League

Finale në Bilbao: Barcelona- Lion 2-0 (Bonmati 63′, Putejas 90+5′)

Me dy gola të shënuar në pjesën e dytë Barcelona për femra shpallet kampione europe e edicionit 2023/2024 për femra. Hera e tretë në histori.

Në ‘San Mames’ të mbipoulluar, skuadra katalanase ishte dominuese në fushë dhe goli i ardhur nga Aitana Bonmati në të 63′ i dha qetësinë blaugraneve femra.

Për të sigluar suksesin e madh në kontinenet, mendoi ‘Topi i Artë’ për femra Aleksia Putejas e cila realizoi në 90+5′./Sportiim.al/

Goli i Putejas 90+5

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!