Fiore mund Kaljarin dhe siguron Europën, Ranieri e mbyll si ‘mbret’

Lamtumirë mbresëlënëse për Klaudio Ranierin i cili drejtoi sfidën e fundit në karrierë si trajner duke u tërqehur në moshën 72 vjeçare

Fiorentina mundi 2-3 Kaljarin në sfidën e parë të javës së 38 dhe të fundit sezonale 2023/2024 në Serie A (Fiorentina ka dhe një duel me Atalantën për të zhvilluar). Një supegol nga Bonaventura në minutën e 39-të hap mbrëmjen e çmendur në ‘Unipol Domus’.

Në pjesën e dytë vendësit përmbysin me Deiola (65′) dhe Mutandva (85′). Gonzalez barazoi në minutën e 89-të dhe në 13 minutat e fundit të kohës së shtuar sfida u vendos me penallti të Artur për 2-3 final.

Kështu Fiore arrin më së paku Ligën e Konferencës duke mbajtur një ‘vesh’ nga Europa League. Për të shpresuar në fitimin e finales të së mërkurës së ardhshme kundër Olimpiakos në Athinë ose nga fakti që të mposhtet Atalanta më 2 qershor dhe të shpresohet për një humbje për Lacion ndaj Sasuolos (Fiore do të ishte e shtata nga diferenca e golave duke kapur Europa League).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!