Kupa/ Tirana kërkon përmbysjen, Egnatia për të mbrojtur…trofeun

Ndeshjet e kthimit të Kupës së Shqipërisë, turi gjysmëfinal, merr vëmendje maksimale këtë mesjavë.

Katër ekipe; Tirana, Kukësi, Vllaznia dhe Egnatia në tentativë për të marrë biletën e finales së 14 majit të edicionit të 72-të Kupës së Shqipërisë.

Në fushë, këtë të mërkurë, duelet Tirana- Kukësi dhe Vllaznia- Egnatia. Bardheblutë vijnë në këtë përballje me verilindorët pas humbjes shokuese në të vajtjes 2-0 ndaj sfida në ‘Air Albania Stadium’ pritet të jetë intensive nga fillimi deri në fund.

Situatë me shumë të panjohura duket edhe dueli i ‘Loro Boriçit’ ndërmjet Vllaznisë dhe Egnatias. Dy skuadrat që kanë fituar Kupën në dy edicionet e fundit, startojnë nga shifrat 1-0 për rrogozhinasit duke lënë totalisht të hapur çështjen e kualifikimit.

Gjysmëfinale të kthimit, në kllapa ndeshjet e para:

18:00

Tirana- Kukësi (0-2) (në ‘Air Albania’)

Vllaznia- Egnatia (0-1)/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!