Besoi deri në fund, Juve në finale të Kupës së Italisë

Gjysmëfinale e Kupës së Italisë, Lacio- Juventus 2-1(0-2) (Kastejanos 12′,49’/ Milik 83′)

Juve bën ‘zonjën’ në fundin e takimit të ndeshjes së kthimit në gjysmëfinale të Kupës së Italisë.

Me avantazhin e dy golave në të vajtjes bardhezinjtë e panë vetën poshtë dy golave lacialë këtë mbrëmje në ‘Olimpico’ por në fund teksa të gjithë mendonin shtesën, Milik i heq “litarin” nga fyti dhe shënon golin e …finales.

Kështu Juventus do të presë emrin e rivalit të finales së madhe e cila do të dalë nga dueli Atalanta- Fiorentina. Kjo sfidë zhvillohet nesër në 21:00 dhe nis nga shifrat 0-1 për Fiorentinën.

/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!