Gjysmëfinale/ Kukësi mposht Tiranën, Egnatia kalon Vllazninë

Në gjysmëfinalen e vajtjes së Kupës së Shqipërisë, Egnatia ka mundur Vllazninë me rezultatin 1-0  me një gol të bukur të Fernandos.

Vllaznia e mbylli me dy futbollistë më pak teksa Stojanoviç dhe në fund Hakaj u ndëshkuan me të kuqe.

Ndërkohë surpriza e madhe vjen nga Kukësi i cili mposhti 2-0 Tiranën në gjysmëfinalen tjetër të luajtur po në orën 15:00. Dy golat e Kukësit u shënuan nga Mingo (19′) dhe Solodovnikov (59′)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!