Inter një hap larg titullit, Salerno një “pllëmbë” nga zbritja

Serie A luajti sot disa nga ndeshjet e javës së 30-të të saj. Vijon të shkëlqejë Bolonja e Tiago Motës e cila edhe sot arriti një fitore te thellë ndaj Salernitanës 3-0 duke e afruar me matematikën për në Serie B.

Sasuolo barazon 1-1 me Udinezën, sikundër dhe Kaljari me Veronën 1-1. Po barazim por pa gola u mbyll sfida Leçe- Roma 0-0 ndërsa në mbrëmje Inter kaloi 2-0 Empolin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!