Egnatia hipotekon kualifikimin, Hamiti i jep një ..dorë

Kupa e Shqipërisë: Egnatia- Laçi 3-1 (1-0) Montenegro 19′, 50′, Aleksi (P) 38′ / O. Myrta 61′

Me tifozë apo pa tifozë (Egnatia e ndëshkuar nga Disiplina për të luajtur me impiantin bosh)?

Me një arbitër ndërkombëtar si Hamiti që jep penallti të dyzuar… Me Egnatian që ia di Laçit, me Armando Cungun debutues në këtë çerekfinale mes Egnatias dhe Laçit që në të vajtjes u fitua nga miqtë 0-1 po me penallti të dyshimtë….

Kjo është situata e ndeshjes Egnatia- Laçi e cila në pjesën e parë prodhoi rezultatin 2-0 për ekipin e Edlir Tetovës. Rrogozhinasit janë në gjysmëfinale.

Me startin e së dytës vendasit shënojë edhe golin e tretë me Montenegron ndërsa Myrta për kurbinasit shkurton diferencën në 3-1. Kryeziu për Laçin humbi një penallti, priti Sherri. Egnatia gjysmëfinalsitja e parë.

Foto sot nga tribuna e stadiumit në Rrogozhinë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!