Liga e Konferencës rikthen Dinamon në Greqi, Aston Vila gjën Ajaksin

Pas shortit të Europa League u hodh edhe shorti për 1/8 e Ligës së Konferencës.

Interesant fakti që kroatët e Dinamos do të ndeshën në Selanik me PAOK në të kthimit teksa AEK- Dinamo Zagreb 7 muaj më parë, u anullua pas vdekjes së një tifozi vendas. Trazirat në Athinë sollën arrestimin e 98 personave mes tyre dhe një shqiptar…

Çiftet për 1/8-at e Conference League:

Olimpiakos-Makabi Tel Aviv

Makabi Haifa-Fiorentina

Shturm Grac- Lilë

Dinamo Zagreb-PAOK Selanik

Rojal Union Zhilozë-Fenerbahçe

Molde- Bryzh

Ajaks- Aston Vila

Servete- Viktoria Plzen

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!