Tuci gol e asist, Xhixha kthehet në formacion, shifrat në Europë…

U luajtën sot ndeshjet e kthimit me eliminim të drejtpërdrejtë në Europa dhe Conference League të vlefshme për 1/16 e tyre.

Në kllapa shifrat e ndeshjeve të para, pasojnë rezultatet e sotme. Me bold skuadrat e kualifikuara, nesër shorti.

Ndeshjet në dy fasho oraraesh 18:45 dhe 21:00.

Europa League

Renë- Milan (0-3) 3-2

Tuluzë –Benfika (1-2) 0-0

Frajburg– Lens (0-0) 3-2 në shtesë

Karabak-Sporting Braga (4-2) 2-3

Roma-Fejnord (1-1) 1-1 (4-2 pen)

Sporting Lisbonë – Jang Bojs (3-1) 1-1

Marsejë-Shahtjor Donjetsk (2-2) 3-1

Sparta Pragë-Gallatasaraj (2-3) 4-1

Conference League

Dinamo Zagreb-Betis (1-0) 1-1

Bodo/Glimt-Ajaks (2-2) 1-2 në shtesë

Ludogorets-Servete (0-0) 0-1

Legia-Molde (2-3) 0-3

Ferencvarosh-Olimpiakos (0-1) 0-1

Eintraht– Union SG (2-2) 1-2

Sllovan Bratislavë- Shturm Grac (1-4) 0-1

Gent-Makabi Haifa (0-1) /1-1 (luajtur të mërkurën) /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!