Bajern “ringjall” Beken, Sevilja në kolaps total

Para fillimit të ndeshjes Bajern-Hofenheim në qendër të fushës e ekrane u vendosen nga organizatorët foto gjigande të legjendës Bekenbauer, ndarë nga jeta pak ditë më parë…

Bajern Mynih, Sevilja, Bërnli, Marseja, ishin skuadrat vendase të kampionateve elitare në Europë që hapen këtë mbrëmje ndeshjet e fundjavës respektivisht në Bundesligë, La Liga, Premier League dhe Ligue 1.

Në Mynih skuadra e Tuhel fitoi 3-0 ndaj Hohenheim ndërkohë që te të gjitha takimet e tjera nuk pati një fitues vendas.

Kështu Sevilja vijon të ecë në ‘akull’ pasi dhe sot u mund në shtëpi nga Alaves 2-3. Barazime 1-1 mes Bërnli- Luton (Angli) dhe Olimpik Marsejë-Strasburg (Francë).

Immagine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!