Henderson, i penduari i parë në Arabinë Saudite

Xhordan Henderson (33) dëshiron të largohet nga Arabia Saudite vetëm 6 muaj pas lëvizjes – por kthimi në shtëpi mund t’i kushtojë miliona.

Mbrojtësi anglez është pjesë e Al Itifaq teksa trajner figuron legjenda e Liverpulit dhe Anglisë Stiven Zherard. Skuadra nuk po ecën mirë teksa ndodhet në vendin e tetë të kampionatit saudit.

Aty ku shumë yje nga Europa kanë zbarkuar kryesisht gjatë verës së kaluar për pak më shumë…para.

Ish lojtari i Liverpul duket se është i pari i listës së të penduarëve. Henderson ka fituar Champions League, Botërorë për Klube, Premier League dhe dy herë i shpallur si futbollisti i vitit në Angli.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!