Benzema rigjen Ronaldon, pas pak, rivalë në Arabinë Saudite

Dy humbje radhazi dhe 22 pikë ngakreu. Al Itihad pjesëmarrës në Botërorin e Klubeve fituar pak ditë më parë nga mançseter Siti, nuk arriti të rikthehej në rrugën e duhur me Marselo Galardon në timon dhe tani sezoni i kampionëve në fuqiduket në udhëkryq.

Ndeshja e sotme në 19:00 ndaj Al Nasr mund të motivojë Benzeman dhe bashkëlojtarët e tij, në kërkim të një shkëndije shprese për t’u bërë sërish protagonistë në kampinatin e Arabisë Saudite.

Nga ana tjetër, skuadra e drejtuar nga Kristiano Ronaldo nuk mund të gabojë asnjë ndeshje pasi lideri Al-Hilal është 10 pikë larg.

Ja formacionet zyrtare për rikuperimin e ditës së 17-të:

Al Itihad (4-2-3-1): Al Muaiouf; Al Sahafi, Kadesh, Fabinjo, Al Havsavi; Kante, Al Ghamdi; Romarinjo, Hamdallah, Koronado; Benzema.

Al Nasr (4-2-3-1): Al Aqidi; Al Ghannam, Lajami, Laporte, Tejes; Fofana, Brozoviç; Taliska, Otavio, Mane; Ronaldo.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!