E bujshme, Ernest Muçi kërkohet nga Fulhem

Nga Polonia vjen lajmi se sulmuesi tiranas i Legia Varshavë Ernest Muçi është vënë në lupën e Premier League. Sipas mediave nga Varshava sulmuesi anësor është qarkuar nga londinezët e Fulhem dhe pritet oferta zyrtare.

Muçi i shënoi tre gola Aston Vilës në Europë, çka ka bërë që drejt 22 vjeçarit të mos kursehet as një ekip i kalibrit të tillë. Nga shkurti 2021 ish sulmuesi i Tiranës është bashkuar me legian me të cilën nga kontratë deri në 2025. Vlera aktuale e tiranasit sipas transfermarkt 5 milion euro.

Njoftimi:

‘Dimri po afron, tregu po afron dhe kërkesë-lëvizjet e para kanë filluar të shfaqen. Një prej tyre është se Fulham kërkon të ketë në radhët e tij Ernest Muçin’.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!