Atalanta thyen Empolin, kthehet Ismajli, Hysaj në stol

Atalanta shkëlqen në ndeshjen e 10-të të Serisë A, por mbi të gjitha shkëlqen Xhanluka Skamaka: është sulmuesi që zgjidh ndeshjen Castellani, teksa bergamaskët me Gjimshitin në fushë, fitoi 0-3 ndaj një Empoli të rraskapitur që nuk ishte asnjëherë i rrezikshëm.

Ndërkohë Berisha për Empolin në portë nga minuta e parë ndërsa lajm i mirë për Kombëtaren kuqezi është rikthimi në fushë i mbrojtësit Ardian Ismaili, i cili e ka lënë pas dëmtimin dhe pritet të jetë gati në nëntor. Ismajli hyri në fushë në minutën e 63-të ndërsa nuk u aktivizua për toskanët Stiven Shpendi.

Ndeshja Lacio- Fiorentina mbyllin mbrëmjen. Imobile me penalltinë e realizuar në shtesë i dha tri pikë lacialëve./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!