Baholli falenderon Dinamon, Zmijani në ‘kujtime’, Daja karikon Ballkanin

Sandro Tonali pas fajësisë së vënjes së basteve do të skualifikohet për 10 muaj nga futbolli i luajtur. Madje mesfushori i Njukasëll mund të humbë dhe fazën finale të Euro 2024 (nëse Italia kualifikohet).

Hysen Zmijani legjenda shkodrane dhe e futbollit kuqezi ishte i ftuar special te Al Nasr i yjeve të futbollit në Arabinë Saudite. Pas afro 30 viteve ish mbrojtësi anësor, u shfaq te klubi saudit teksa në rrejte sociale u pa me një postim ‘demostrues’ krenarie.

Ilir Daja foli para ndeshjes së Ballkanit me Astanën Grupi C, Conference League në program të enjten: Duhet të jemi me këmbë në tokë. Astana ka mbi 90 takime në Europë. Ka marrë pjesë edhe në grupet e Champions League. Pas një fitoreje historike ndaj Dinamos së Zagrebit, nuk është e mundur të ndryshojmë objektivat”, ndër të tjera tekniku tiranas.

Ish trajneri i Dinamos Blendi Baholli postoi një foto me dedikimin: ‘Faleminderit Dinamo City’, duke lënë të kuptohet se aventura e tij te blutë meriton respektin e tij të pakursyer.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!