Debuton Alonso, Sevilja- Real… dhe Ramos

Me Seviljen ndeshje speciale për Serxhio Ramos, ndeshja 3000 për Los Blancos në Andaluzi starton në 18:30.

Java e dhjetë e La Ligës nisi dje me skuadrën e Uzunit (Granadës) e cila u mund në udhëtim nga Osasuna 2-0.

Gjithsesi, i gjithë interesimi është sot te sfida Sevilja- Real Madrid me debutimin e trajnerit të Seviljes Diego Alonso. Uruguaiani zëvendësoi Hoze Luis Mendilibar, i cili pavarësisht se fitoi Ligën e Europës pagoi për fillimin e keq të sezonit në La Liga.

Barcelona luan nesër, ndërsa java e 10-të mbyllet të hënën me Valencia-Kadiz. Kryeson Real Madrid me 24 pikë.

Programi i plotë i javës së 10-të

E shtunë 21 tetor
Real Sociedad – Majorka (14:00)
Getafe – Betis (16:15)
Sevilje- Real Madrid (18:30)
Selta Vigo – Atletikto Madrid (21:00)

Nesër:
Las Palmas – Rajo Vajekano
Xhirona – Almeria
Vijareal – Alaves
Barcelona – Athletik Bilbao (21:00)

Të hënën:

Valencia- Kadiz (21:00)

Luajtur dje:

Osasuna- Granada 2-0/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!