U17/ Shqipëria mposht 2-0 Maltën në miqësore

Shqipëria U-17 fitoi me rezultatin 2-0 ndeshjen e parë miqësore të muajit shtator kundër Maltës. Në takimin e luajtur në ‘Shtëpinë e Futbollit’ pasditen e sotme, kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri Ardi Behari bindën jo vetëm me rezultat e gola, por edhe me paraqitjen e tyre mjaft të mirë. Oresti Rifa e Matias Gici realizuan golat e fitores, ndërsa spikati pa diskutim edhe talenti Brayan Gjyla, i cili asistoi dy herë dhe tentoi disa herë portën kundërshtare.

Trajneri Behari hodhi në fushë këtë formacion: Etem Xhemali (GK), Davide Avdullari, Kris Gecaj, Renato Halili, Fabjano Nuhaj, Eraldo Karaj, Kleart Grazhdani, Oresti Rifa, Brayan Gjyla, Matias Gici, Tedi Malaj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!