Finale e Champions League, formacionet

  • Pas pak në “Atatürk Olympic” të Stambollit (21:00) finalja e madhe e UEFA Champions League ndërmjet Mançester Sitit dhe Interit.

Anglezët, kampion në Premier League por dhe në Kupën FA kërkojnë të realizojnë tripletën. Aq më tepër që ‘Qytetarët’ nuk e kanë fituar asnjëherë. E kundërta ngjet me Interin i cili pikërisht Championsin e fundit në 2010-ën e shoqëroi me tre trofe sezonalë.

Guardiola ka formacionin më të mirë ndërsa te italianët e Inzagit është preferuar Xheko nga minuta e parë duke lënë në stol Lukakun.

Të dy teknikët Guardiola dhe S.Inzagi kanë zbardhur formacionet.

Mançester Siti: Ederson, Akanzhi, Stons, R. Diash, Ake, Rodri, Gyndogan, De Bryjne, B. Silva, Grilish, Haland. Tr: Pep Guardiola

Inter: Onana, Bastoni, Açerbi, Darmian, Dimarko, Brozoviç, Çalhanoglu, Barela, Dumfris, Xheko, Lautaro Martinez. Tr: Simone Inzagi

Finalja numër 68-të do të gjykohet nga polaku Simon Marçiniak./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!