Siti një pikë, Real fiton derbin, Espanjol rrezikon zbritjen

Premier League në aktin e saj të parafundit dhe La Liga me xhiron e saj të 36-të zhvilluan sot gjashtë përballje.

Në Angli gjithë vëmendjen e mori Brajton – Mançester Siti. “Qytetarët”, të shpallur tashmë kampionë, e mbyllën në barazim 1-1 ndaj Brajton që me 1 pikë siguron biletën e Europa League.

Sakaq, Real Madrid u kthye te fitorja në shtëpi përballë Rajo Vajekanos me golin e Rodrigos në frymën e fundit. Madrilenëve po ju përgjigjet Atletiko Madrid që udhëheq 0-3 ndaj Espanjolit të Kejdi Bares i cili duket ta ketë të vështirë mbijetesën.

Barazim 1-1 në Elçe – Sevilja dhe ende pa gola Real Betis – Getafe ku luhet për Champions League dhe qëndrimin në kategori.

Rezulatet:

Premier League:
Brajton – Mançester Siti 1-1

La Liga:
Elçe – Sevilja 1-1
Real Madrid – Rajo Vajekano 2-1
Vijareal – Kadiz 2-0
Espanjol – Atletiko Madrid 0-3 (në kohë reale)
Real Betis – Getafe 0-0 (në kohë reale)/Sara Gjidiaj/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!