Europa sheh Fejnord- Roma, Conference e …balancuar

Pas pak në 18:45 nisin ndeshjet e para të turit çerekfinal të Ligës së Europës dhe asaj të Konferencës.

Kështu Europa League nis që në fillim vrullshëm (18:45) pasi në Roterdam ndeshja Fejnord- Roma. Dueli i finales së Conference league luajtur në Tiranë në 25 maj 2022, pritet të përvijojë edhe në dy takimet mes dy skuadrave plot hostori.

Ndërkohë në 21:00 Mançester Junajtid- Sevilja, Juventus- Sporting Lisbonë dhe Leverkusen- St. Xhilozë.

Edhe Conference League do të luajë njërën sfidë në 18:45 dhe tri të tjerat në 21:00.

Europa League

Çerekfinale, programi ndeshjeve sot:

18:45

Fejnord- Roma

21:00

Mançester Junajtid- Sevilja

Juventus- Sporting Lisbonë

Leverkusen- St. Xhilozë

Conference League

18:45

Gent- Uest Hem

21:00

Leh Poznan- Fiorentina

Bazel- Nicë

Anderleht- AZ Alkmar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!