Shtutgart shkarkon Labadia-n dhe emëron Hënës

Nëse në Paris janë duke ëndërruar afrimin e Zhoze Murinjos në verë, te Shtutgart në Bundesligë, ka zhvillime në pankinë.

Klubi gjerman njoftoi shkarkimin e Bruno Labadia dhe emërimin e njëkohshëm të Sebastian Hënes si trajner i ekipit të parë. Marrëveshje deri në vitin 2025. Ky është trajneri i katërt i sezonit për Shtutgart të cilët përveç Labadia-as drejtoheshin nga Pelegrino Mataraxo dhe Majkell Vimer.

Shtutgart pas 26 javëve gjëndet në fund të renditjes së Bundesligës me pesë pikë larg zonës së shpëtimit dhe dy pikë larg asaj të zonës play out.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!