‘Euro 2024’ ngre siparin, Italia pret Anglinë në “Maradona”

Përsëritet finalja e ‘Euro 2020’ Itali- Angli. Herri Kejn për të thyer rekordin e Uejn Runit

Pritja merr fund dhe sot në fushë do të zbresin kombëtaret e para për të nisur fushatën kualifikuese Euro 2024.

Fillimisht ndeshja Kazakistan-Slloveni me start orën 16:00 e që vlen për Grupin H. Danimarkë- Finlandë dhe San Marino -Irlandë e Veriut do të jenë dy takimet e trjera të këtij grupi.

Ndërkaq në mbrëmje në stadiumin ‘Maradona’ të Napolit supersfida Itali- Angli. Maqedoni e Veriut-Maltë dueli tjetër i Grupit C.

Ndërkaq Grupi J nis nga takimet: Portugali- Lihtenshtejn, Sllovaki- Luksemburg dhe Bosnje-Hercegovinë- Islandë.

Grupi C

20:45

Itali- Angli

Maqedoni e Veriut-Maltë

Grupi H

Kazakistan-Slloveni (16:00)

20:45

Danimarkë- Finlandë

San Marino-Irlandë e Veriut

Grupi J

20:45

Portugali- Lihtenshtejn

Sllovaki- Luksemburg

Bosnje-Hercegovinë- Islandë/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!