‘Elite Round’/Shqipëria U17 humb thellë me Francën…

Francë U17 – Shqipëri U17 4-0 (Meupijo 26′, Isufu 29′, Buneb (P) 68′, Lamburde 85′)

Në ‘Air Albania Stadium’ Kombëtarja Kuqezi U17-të, e drejtuar nga Ervin Bulku nisi me një humbje të thellë fushatën kualifikuese të Europianit në fazën “Elite Round”.

Përpos dëshirës dhe ndonjë tentative nga krahët të skuadrës shqiptare, dominimi i transalpinëve të vegjël ishte i dukshëm në fushë.

Francezët gjetën dy herë golin në pjesën e parë me Meupijo dhe Isufu teksa në pjesën e dytë shënuan dhe dy herë të tjerë me Buneb (penallti) dhe Lamburde.

Ndeshja e radhës për Kombëtaren U17 të Bulkut do të jetë ndaj Zvicrës më 25 mars.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!