Juventus fiton derbin dhe kërcënon një vend në Europë

Pas 2481 minutave kthehet në fushë Pogba. Juve fiton derbin me përmbysje dhe sheh nga Europa.

Kremoneze mund Romën 2-1 dhe zgjon shpresat për të qëndruar në Serie A. Nga ana tjetër Roma dështon se ka diçka që nuk shkon pasi shpesh ekipi i Murinjos shfaqet me luhatje në lojë e rezultate.

Nga ana tjetër në mbrëmje u luajt supersfida Juventus- Torino. Ky derbi i ‘gjallë’ i Torinos qytet, shoqëruar përgjatë gjithë minutave nga spektakli në fushë i konvertuar me 6 gola.

Në fund ka triumfuar Juve e cila nisi me golin e Karamoh për Torinon dhe u mbyll me atë të Rabiot të bardhezinjëve. Vendi i 7-të për Juventus që nëse do të kishte dhe 15 pikët e hequra do të renditej i dyti me 50 pikë.

Java e 24, Serie A:

Kremoneze- Roma 2-1

Juventus- Torino 4-2 /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!