Mançester Junatid- Barça në evidencë, Juve provë ndaj Nantë

Supersfida e ditës luhet në ‘Old Trafford’, Junajtid dhe Barcelona (2-2 e vajtjes) finale e parakohshme e Europa League.

Nantë- Juventus dhe më pas ndeshjet e tjera të fazës për 1/8 at e Ligës së Europës. Duke nisur nga ora 18:45, në sfidat e kthimit, tetë duele me pritshmëri të lartë.

Fakti që në të vajtjes pati disa rezultate surprizë, një biletë për në turin tjetër sot merr mjaft rëndësi. Veçanerisht bardhezinjtë e Alegrit të cilët barazuan 1-1 ndaj Nantë në Torino. Edhe Sporting Lisbonë barazoi në shtëpi me Midtjyland ndaj sot pritet tjetër përballje në Danimarkë.

Ndërkohë paralelisht edhe Conference League. Anderleht dhe Lacio për të luftuar fort në rrugën për një biletë çerekfinaljeje./Sportiim.al/

Programi për sot në Europa League dhe Conference League:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!