Red Bull prezanton makinën e re

Pas Haas, sot ishte skuderia e Red Bull e cila prezantoi makinën e re të Botërorit 2023 në F1.

Ajo do të quhet “RB19” dhe do të drejtohet nga 2 herë kampioni i botës Maks Verstapen dhe Serxhio Perez. Austriakët zbuluan veturën e re pikërisht në Nju Jork.

Gjatë ceremonisë prezantuese Kristian Horner tha:

“Jemi gati që të rifutemi në betejë me dy marka historike si Ferrari dhe Mercedes. Do të na duhet që të ruajmë përqëndrimin nga gara e parë deri tek e fundit. Do të më pëlqente shumë që të fitonim në Majemi, pasi atje do të mbahet për herë të parë një Çmim i Madh”

Radha e prezantimëve të makinave të Botërorit të ri 2023:

Haas “VF-23”: 31.01.2023

Red Bull “RB19”: sot  

Williams: 6.02.2023

Alfa Romeo: 7.02.2023

AlphaTauri: 11.02.2023

Aston Martin: 13.02.2023

McLaren: 13.02.2023

Ferrari: 14.02.2023

Mercedes: 15.02.2023

Alpine: 16.02.2023

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!