Xhixha fluturon drejt Azerbajxhanit

Ish-sulmuesi bardheblu la mbrëmjen e sotme aeroportin “Nënë Tereza’ me destinacion Bakunë.

Redon Xhixha pak minuta më parë la tokën shqiptare për të fluturuar drejt Azerbajxhanit. Sulumesi kurbinas teksa u shpall kampion edicionin e kaluar me Tiranën dhe kryeson listën e golashënuesëve të Superiores me 11 gola do ti bashkohet menjëherë Karabakut në kampionatin azer.

Tashmë janë zbardhur disa nga detajet e kontratës së re teksa përpos 550 mijë eurove do ketë bonus edhe nga pjesëmarrja e skuadrës së re në Europë (Champions League). Në ‘lojë’ janë dhe 350 mijë euro të tjera.

Ndërkohë 24 vjeçari laçian, axhendën nesër e ka që në fillim me vizitat mjekësore e më pas firma dhe prezantimi me skuadrën.

Karabak kryeson Premier League-n azere me 50 pikë në 18 javë. Pas pushimit, kampionati në Azerbajxhan rinis të mërkurën./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!