Zomer bashkohet me Bajernin

Më në fund Jan Zomer bashkohet zyrtarisht me kampionët e Gjermanisë Bajern Mynih.

Bavarezët kishin javë që kishin pikasur zvicerianin e portës së Gladbah ndërsa sot klubi ka arritur të mbyllë me sukses transferimin e gardianit 34 vjeçar.

Ai do të zëvendësojë Manuel Nojerin, i cili u dëmtua gjatë pushimeve të dimrit dhe do të qëndrojë jashtë për pjesën e mbetur të sezonit.

Zomer me 8 edicione te Borusia Mynshengladbah, mbron edhe portën e kombëtares helvete duke qënë numri 1 i kuadratit të formacionit të teknikut Murat Jakin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!