Fiton Deshamps, kontratë deri në …SHBA

Federata franceze e futbollit ka konfirmuar marrëveshjen e re me trajnerin Didië Deshamps i cili ka arritur të fitoj Kupën e Botës në ‘Rusia 2018’ dhe dërguar transalpinët në finalen e fundit në Katar.

Gjithashtu meFrancën Deshamps ka fituar edhe Ligën e Kombeve. Në fakt ai kishte klauzolën e rinovimit nëse në botërorin e fundit Franca shkonte në gjysmëfinale. Kleçka evetme që mbajti pezull disa ditë rinovimin ishte se plët kërkonin afte të ndryshme.

Në fund ka fituar trajneri i cili do të jetë me ‘gjelat’ deri në vitin 2026.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!