Ronaldo, prezantim hyjnor te Al Nasr

Pritja mori fund ndërsa në prani të afro 30 000 njrëzish bëhët prezantimi i yllit portugez te Al Nasr , kristinao Ronaldo. Një ceremoni madhështore është organizuar për të pritur 5 herë fituesin e Topit të Artë.

Stadiumi “Mrsool Park” ishte i mbushur përplot me tifozë, të cilët dëshironin impaktin e parë me kampionin e madh të tyre.

Në atmosferën elektrizuese luzitani 37 vjeçar pati një hyrje spektakolare në fushë teksa prit me ovacione të shumta që nga momenti kur doli nga tuneli dhe u shfaq para tifozëve.

Ronaldo ditë më parë pati nënshkruar në Madrid me Al-Nasr një kontratë (2.5 vite, 200 milion euro në vit) deri në verën e vitit 2025. Në prezantim edhe trajneri i njohur francez i Al Nasr, Rudi Garcia./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!