Zhvillime intensive, Juve vendos…

Xhanluka Ferrero do të jetë president i ri i Juventus ndërsa Maurizio Skanavino, ish-drejtor i përgjithshëm, dejtor menaxhues i klubit nga Torino.

Duke iu referuar Mbledhjes së Aksionarëve të Klubit të Futbollit Juventus S.p.A. (“Juventus” ose “Kompania”) që do të mbahet në seancë të zakonshme dhe me një takim më 18 janar 2023, njoftohet se aksioneri EXOR N.V, zotërues i aksionit kryesor me 63,8% të organit të shoqërisë kapitale të Juventusit, ka depozituar listën e kandidatëve për emërimin e bordit drejtues.

BORDI I DREJTORËVE

  1. Fiorana Vitoria Negri (*);
  2. Mauricio Skanavino
  3. Xhanluka Ferrero
  4. Diego Pistone
  5. Laura Kapielo (*)

Kandidatët e shënuar me simbolin (*) kanë vërtetuar se kualifikohen si drejtorë të pavarur në bazë të nenit 148, pika 3, të Dekretit Legjislativ nr. 58/1998 (“TUF”), siç referohet në nenin 147-të, paragrafi 4, i TUF, si dhe në zbatim të Kodit të Qeverisjes së Korporatave të miratuar nga Komiteti i Qeverisjes së Korporatave.(Marrë nga faqja zyrtare e klubit bardhezi)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!