F1 Sprint, zyrtarizohen gjashtë garat e 2023

Formula 1 ka zbuluar vendet ku do të zhvillohen gjashtë fundjavat e F1 Sprint gjatë Botërorit të vitit 2023, me numrin e garave të dyfishuara nga tre të organizuara në 2021 dhe 2022.

F1 Sprint e sheh seancën standarde kualifikuese një-orëshe të zhvendosur në të premten, duke vendosur rrjetin për një vrapim 100 kilometra të shtunën, e cila nga ana tjetër rendit rendin e fillimit për ngjarjen kryesore të së dielës.

Vitin e ardhshëm, Sprintet do të zhvillohen në Azerbajxhan (Circuit Street Baku), Austri (Red Bull Ring), Belgjikë (Spa-Francorchamps), Katar (Circuit Losail), Shtetet e Bashkuara (Circuit of The Americas) dhe Sao Paulo (Interlagos)./Foto Twitter/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!