Kameruni ndal Serbinë

‘Katar 2022’/ Grupi G: Kamerun-Serbi 3-3

Ngjet gjithëçka në ndeshjen e parë të ditës së sotme në ‘Katar 2022’. Gola, argëtim, emocione, përmbysje në barazimin 3-3 mes Kamerunit dhe Serbisë, i vlefshëm për Grupin G.

Shansi i parë i madh i takon Serbisë, Mitroviç ishte shumë i aftë për t’u çliruar në zonë para se të godiste shtyllën me këmbën e majtë. Serbët të cilët hyjnë në fushë të vendosur për fitore kanë një tjeter mundësi por të pa konkluduar.

Mundësia e humbur dhe Kameruni, në daljen e parë, ndëshkon Serbinë: Kasteleto del në shtyllën e dytë nga një goditje këndi dhe fut nga gjysmë metri me këmbën e djathtë. Gol me shije italiane për mbrojtësin e një babai Friulian. Gëzimi afrikan, nuk zgjat shumë, sepse në fund të pjesës së parë vjen përmbysja e madhe e serbeve me Pavloviç dhe Milinkoviç-Saviç.

Megjithatë, kur ndeshja duket se ka përfunduar, e paimagjinueshmja ndodh mes minutave 64 dhe 66: fillimisht Abubakar parakalon Milinkoviç-Saviç me një lëvizje të shkëlqyer ballë për ballë me portierin serb, më pas Çupo-Moting barazon duke shfrytëzuar një tjetër gabim të kundërshtarit.

Kështu ndeshja e fundit Zviçër-Serbi kthehet në një finale sa i takon ekipit të Stojkoviç.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!