Europa League, Roma për pikët maksimale, Monako po ashtu

Europa League me sfidat e fundit në grupe. Në këtë kompeticion teksa garojnë shumë skuadra elitare në Europë, ka disa dilema për të zgjidhur. Dy vendet e para prodhojnë biletat e turit me eleminim të drejtpërdrejtë.

Roma në Grupin C e ka detyrim fitoren ndaj bullgarëve të Ludogorets. Sikundër dhe në Grupin H me tri skuadra ende në garë për vendin e dytë.

Luhet në dy fasho oraresh, programi:

18:45

Grupi E:

Sherif Tiraspol- Omonia

Real Sociedad-Mançester Junatid

Grupi F:

Midtjuland- Shturm Grac

Fejnord- Lacio

Grupi G:

Karabak- Frajburg

Olimpiakos-Nantë

Grupi H:

Trabzanspor- Ferencvarosh

Monako- Crvena Zvezda

21:00

Grupi A:

Bodo/Glimt- PSV

Arsenal- Zyrih

Grupi B:

Dinamo Kiev- Fenerbahçe

Renës- AEK Athinë

Grupi C:

Roma-Ludogorets

Betis- HJK Helsinki /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!