Një ‘Djall’ shpëton Junajtid, Lacio zhgënjen në fund

Europa League ka hyrë në një fazë vendimtare teksa dhe skuadrat po përcaktojnë fatin e tyre në grupe.

Arsenal dhe Mançester Junajtid ia dolën të fitonin dhe të merrnin 3 pikët. “Topçinjtë” mposhtën norvegjezët e Bodo/Glimt minimalisht duke ruajtur kreun e grupit, ndërsa “Djajtë e Kuq” shënuan në limite ndaj Omonia Nikozias.

Sakaq, zhgënjyen Roma dhe Lacio të cilat nuk shkuan më shumë se një barazim në sfidat e sotme.

Grupi A:
Bodo/Glimt- Arsenal 0-1
PSV Eindhoven – Zyrih 5-0

Grupi B:
AEK – Fenerbahçe 1-2
Dinamo Kiev – Renës 0-1

Grupi C:
Real Betis – Roma 1-1
Ludogorets – Helsinki 2-0

Grupi D:
St. Xhilosë- Braga 3-3
Union Berlin – Malmo 1-0

Grupi E:
Mançester Junajtid – Omonia Nikozia 1-0
Real Sociedad – Sherif Tiraspol 3-0

Grupi F:
Fejnord – Midjyland 2-2
Lacio – Sturm Grac 2-2

Grupi G:
Nantë – Frajburg 0-4
Karabak – Olimpiakos 0-0

Grupi H:
Ferencvarosh – Crvena Zvezda 2-1
Trabzonspor – Monako 4-0 /Përgatiti Sara Gjidiaj/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!