Ballkani thyhet në fund, kalojnë Fiore, Uest Hem e Vijareal

Conference League luajti mbrëmjen e sotme xhiron e katërt në grupe.

Turqit e Sivaspor morën “hak” ndaj Ballkanit në “Fadil Vokrri” duke mposhtur me përmbysje skuadrën e Ilir Dajës në shifrat 1-2.

Kosovarët ishin të parët që kaluan në avantazh me golin e kapitenit Thaqi duke zhvilluar një 45- minutësh të mirë, ndërsa në aktin e dytë të sfidës shfaqën lodhje.

Turqit përmbysën rezultatin brenda 10 minutave duke i mohuar fitoren kampionëve të Kosovës, të cilët kanë ende shpresë për 2 vendet e para.

Sakaq, në ndeshjet e tjera Fiorentina fitoi thellë ndaj Hearts. 3 pikë gjithashtu morën Uest Hem dhe Vijareal.