Fiore e Vijareal shohin larg, zhgënjim i Këlnit në shtëpi

Ndeshjet e treta në grupet e Conference League u mbyllën këtë mbrëmje. Skuadrat favorite kaluan provat e tyre pa vështirësi, ndërsa Ballkani arriti një fitore historike ndaj Sivasporit.

Fiorentina dhe Vijareal fituan thellë përkatësisht ndaj Hearts dhe Austrisë së Vienës, teksa dhe Uest Hem mposhti minimalisht Anderlehtin.

Rezultatet:

Grupi A:
Hearts – Fiorentina 0-3
Riga – Istanbul Bashkasehir 0-0

Grupi B:
Anderleht – Uest Hem 0-1
Silkeborg – FCSB (Steaua) 5-0

Grupi C:
Leh Poznan – Hapoel Ber Sheva 0-0
Vijareal – Austria Vienë 5-0

Grupi D:
Slovaçko – Nicë 0-1
Këln – Partizan Beograd 0-1

Grupi E:
Dnipro – Vaduz 2-2
AZ Alkmar – Apollon Limasol 3-2

Grupi F:
Molde – Shamrok Rovers 3-0
Gent – Djurgarden 0-1

Grupi G:
Sivaspor – Ballkani 3-4
Sllavia Pragë – Kluzh 0-1

Grupi H:
Punik – Zhalgiris Vilna 2-0
Bazel – Slovan Bratislavë 0-2/ Foto:Twitter/ S.Gjidiaj/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!