Kukësi gjen fitoren e parë, nuk ka gol në Rrogozhinë

Abissnet Superiore, Java 6:
Laçi – Kukësi 0-1 (Barbosa 19′)
Egnatia – Kastrioti 0-0

Nga:Sara Gjidiaj

Foto:Ferdinand Hazisllari

Kukësi ka gjetur fitoren e parë të sezonit në fushën e Laçit. Me rezultatin minimal 0-1 të vendosur nga goli i Barbosës në minutën e 19′-të, verilindorët mposhtën skuadrën kurbinase e cila merr humbjen e pestë në radhë me po të njëjtat shifra.

Sakaq, në Rrogozhinë sfida mes Egnatias dhe Kastrioti u mbyll pa fitues me skuadrën krutane që u duk më luftarake por që përballë portierit Sherri nuk arriti të shënonte.

U luajt edhe në Kategorinë e Parë. Skënderbeu mori fitore përballë Luzi 2008 ashtu si dhe Apolonia që triumfoi bindshëm ndaj Lushnjes.

Edhe Korabi ia doli të mposhte Turbinën, teksa Besëlidhja u mund në shtëpi nga Tërbuni. Sfida e luajtur më herët mes Flamurtarit dhe Besës përfundoi 2-0 në favor të vlonjatëve.

Kategoria e Parë, rezultatet:

Flamurtari – Besa 2-0
Luzi – Skënderbeu 1-2
Apolonia – Lushnja 3-0
Korabi – Turbina 2-1
Besëlidhja – Tërbuni 2-3

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!